DRUGA NEDELJA DECEMBRA U ŠKOLI ZA ODRASLE

Tokom prethodne nedelje naši polaznici elementary nivoa nastavili su da vežbaju konstrukciju have to/don’t have to . Kako biste vi rekli: Ne moramo da idemo na tu zabavu sutra. Moramo da prijavimo sve probleme našem menadžeru.

Polaznici pre-intermediate nivoa čitali su članak o čoveku koji je učinio jedno dobro delo i pomogao bolesnom dečaku i kroz članak vežbali određene idiomatske fraze. Kako biste vi rekli: Pokušao sam da stupim u kontakt sa prijateljem iz srednje škole. Navikla sam da ustajem rano.

Polaznici intermediate nivoa radili su prideve kojima se može opisati ličnost neke osobe. Kako biste vi rekli: Moja sestra je odgovorna i pouzdana osoba. Biti preterano ambiciozan nije osobina koju volim kod neke osobe.

Polaznici upper-intermediate nivoa čitali su o ljudima koji su svojim govorima inspirisali mase i uporedo vežbali članove u engleskom jeziku. Kako biste vi rekli: On je bio stidljiv dečak koji je voleo knjige i muziku. Njegove čuvene reči čuli su ljudi širom sveta.

A evo i odgovora na prethodna pitanja:

I don’t have to wear a uniform at work.

I have to be in my office at 8 o’clock in the morning.

Do you think that people spend more time at work today?

Going away for the weekend is the best way to relax.

When you are an only child you spend a lot of your time with adults.

My brother and I were completely different when we were young.

I don’t remember meeting you before.

After being in London for a year, I still can’t get used to driving on the left.