Letnji kampovi 2018 – Raspored i termini

Letnji kampovi u školi Robertson postali su neizbežni deo nastavnog procesa. Pored nastavnog ovi letnji kampovi imaju naravno i zabavni karakter. U 2018 godini škola Robertson će osim već tradicionalnog Total Immersion Course kampa na Gučevu organizovati sportsko jezički kamp na Adi Ciganliji kao i po prvi put Jahanje, penjanje, streličarstvo i engleski na Kopaoniku.

LETNJI KAMPOVI 2018 – TERMINI:

Total Immersion Course kamp na Gučevu od 21.06. do 28.06.2018,

Sportsko jezički kamp na Adi Ciganliji, prva nedelja od 06.08 do 10.08.2018, druga nedelja od 13.08. do 17.08.2018 i

Jahanje, penjanje, streličarstvo i engleski na Kopaoniku od 01.08 do 05.08.2018.

Bliže informacije o ovim kampovima možete dobiti kod svih profesora u školi Robertson.

Letnji kampovi

PRIJAVA ZA LETNJI KAMP

Molimo Vas da popunite ovu online prijavu. U vrlo kratkom vremenu neko od profesora Škole Robertson će Vas kontaktirati radi preciziranja detalja.

LETNJI KAMPOVI 2018

Total Immersion Course

U brdovitim krajevima zapadne Srbije, nedaleko od Loznice, nalazi se planina Gučevo na koju ćemo se popeti po jedanaesti put. Nakon vožnje kroz gustu bukovu šumu stiže se do čistine u kojoj je ušuškano odmaralište Ester. Pored odmarališta nalaze se tereni za košarku i fudbal, trim staza, igralište, kao i široke, mirisne livade savršene za sve naše aktivnosti.

Kolektiv iz odmarališta Gučevo “Ester” nas uvek srdačno i profesionalno dočekuje.

I ovaj put će brojni Robertsonovci uzrasta od 10 do 16 godina biti pripovedači, glumci u svojim pozorišnim predstavama, naučnici eksperimentatori, umetnici, sportisti, režiseri i glumci u filmskim reklamama, takmičari, timski igrači, graditelji na engleskom jeziku.

Uobičajeni odnos nastavnika škole Robertson na kampu je po jedan nastavnik na 5, 6 dece. Kao i u školi, tako i na kampu zvanični jezik tokom boravka je engleski. Naš cilj je da, s jezičkog aspekta, naši đaci imaju isti doživljaj kao da odlaze u Englesku. S pedagoškog aspekta, akcenat je na sticanju samopouzdanja, timskom radu i javnom nastupu.

Beogradski jezičko sportski kamp

Kamp je namenjen deci od predškolskog uzrasta do četvrtog razreda, to jest od 6 do 10 godina.

Kamp traje od ponedeljka do petka. Aktivnosti  počinju od 9 ujutru i traju do 4 popodne. Nastavnici dočekuju decu od 8.30 ujutru. Poslepodne, ukoliko roditelji ne mogu da stignu do 4, uz prethodnu najavu moguće je da deca budu zbrinuta do 5 popodne.

Prvi deo je na Adi Ciganlji. Taj deo se završava u 13 časova, kada deca zajedno sa nastavnicima odlaze u škole Robertson. Roditelji se unapred izjašnjavaju koja im škola ogovara: Đure Daničića 6, Cvijićeva 80. ili Španskih boraca 34a. Drugi deo dana  sa dramskim, umetničkim i naučnim aktivnostima na engleskom traje do 16 časova. Uz prethodni dogovor dete može biti zbrinuto do 17 časova, kada najkasnije roditelji dolaze po dete.

Decu dočekuju zajedno nastavnici škole Robertson i škole Sporticus. Nastavnici škole Robertson su sve vreme na Adi Ciganliji gde deca provode tri sata u sportskim aktivnostima koje organizuju i sprovode nastavnici fizičkog vaspitanja škole Sporticus. Jedan sat aktivnosti organizuju i sprovode nastavnici škole Robertson. Tada se deca pozdravljaju sa nastavnicima Sporticusa i zajedno sa nastavnicima škole Robertson odlaze u škole gde su za njih osmišljene umetničke, naučne i dramske aktivnosti i kuvanje jednom nedeljno.  Sve aktivnosti u školi odvijaju se na engleskom jeziku.

Jahanje, penjanje, streličarstvo i engleski na Kopaoniku

Škola Robertson nudi novu vrstu kampa. Namenjen je deci sportskog i radoznalog duha, koja govore engleski i kojima ne smeta da pokisnu ili da se izblatnjave. Osmišljen je u saradnji sa jahačkim klubom Divađo 2. Akcenat kampa je na sportovima: jahanju, penjanju uz veštačku stenu i streličarstvu. Svaki dan ćemo imati po dva časa jahanja, a posle drugog časa pomagaćemo da se konji rasedlaju, operu, nahrane i smeste u štalu za počinak.

Svaki dan ćemo imati časove penjaja uz veštačku stenu, čemu će nas podučavati profesor škole Robertson i strastveni penjač Filip Robertson. Sve instrukcije na engleskom! U streličarstvo ćemo ući polako i oprezno, kako i zaslužuje sport koji je vekovima bio ratna veština. Deca će prvo sama praviti mali, pa malo veći luk i strele, da bi se onda oprobali i sa pravim lukom i strelom. Ove aktivnosti su takođe na engleskom!